Ndërlidhjet

VISBADEN


Ministrat e mbrojtjes së Bashkimit Evropian do fokusohen në gjendjen në Ballkan gjatë takimit dy ditor që fillon sot në Gjermani. Kosova do jetë ndër temat kyçe, kur pritet që Bashkimi Evropian të marrë një rol të rëndësishëm pas përcaktimit të statusit. Bashkëpunimi BE-NATO në Kosovën e passtusit është pjesë e agjendës.
"Po shohim nga afër zhvillimin e ngjarjeve dhe misioni ynë do t'i përshtatet ecurisë së zhvillimeve në Kosovë", tha zyrtari i NATO-s, gjenerali francez Zhan Pol Perrush.
XS
SM
MD
LG