Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i Zyrës Gjermane në Prishtinë Eugen Volfart ka bërë thirrje në emër të vendeve të Bashkimit Evropian, për ruajtjen e paqes dhe qetësisë në protestat e paralajmëruara për 3 mars në Prishtinë, të organizuara nga lëvizja Vetvendosje.
"Liria e shprehjes dhe demonstrimi janë të drejta themelore në çdo vend demokratik. Ato janë zëra të paqes për ardhmërinë, por zërat e dhunës nuk kanë ardhmëri", ka thënë Volfart.
XS
SM
MD
LG