Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lëvizja Vetëvendosje, ka konfirmuar se nesër në ora 14.00 do të organizojë protestën për të shprehur kundërshtimin ndaj pakos së Ahtisaarit dhe ekipit negociues. Gjithashtu, do të kërkohet lirimi nga burgu i liderit të saj Albin Kurti. Ndërkohë organet e rendit kanë paralajmëruar se do të lejojnë zhvillimin e protestës, por jo edhe eskalimin eventual të dhunës.
XS
SM
MD
LG