Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ushtria e Pakistanit tha se me sukses e ka kryer provën e lëshimit të raketës Hatf-II Abdali, e cila ka rreze veprimi prej 200 km, dhe është në gjendje të mbajë koka bërthamore. Dy rivalët, Pakistani dhe India rregullisht kryejnë teste raketore.
XS
SM
MD
LG