Ndërlidhjet

RIAD


Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinejad viziton sot Arabinë Saudite. Me mbretin Abdullah, ai do të diskutojë rreth gjakderdhjes sektare në Irak, krizën në Liban dhe çështjen e programeve bërthamore të Iranit.
Ahmadinejad, para nisjes për këtë vizitë, tha se Irani është i interesuar në forcimin e lidhjeve me Arabinë Saudite.
XS
SM
MD
LG