Ndërlidhjet

PRAGË


Komisioni Evropian do presë të shohë "personalitetet, programin dhe veprimet" e qeveris ëpalestineze të unitetti përpara se të vendosë ëpr ndihma të drejtëpërdrejta për qeverinë në fjalë.
Qeveria palestineze e Hamasit u vu nën bllokadën ndërkombëtare, pasi nuk njihte shtetin izraelit dhe nuk hiqte dotrë nga dhuna. Qeveria e re e quajtur e unitetit përfshin forcat kryesore politike palestineze dhe synon zhbllokimin e situatës.
XS
SM
MD
LG