Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush tha se varfëria e madhe në Amerikën Jugore është "skandal", i cili "te disa" ka shkaktuar dyshime në vlerat e demokracisë, dhe paralajmëroi ndihma më të mëdha të Shteteve të Bashkuara për rajonin.
"Në kohën e prosperitetit dhe begatisë në rritje, ky është skandal, por edhe sfidë", deklaroi presidenti Bush, tre ditë para vizitës një javëshe në Brazil, Uruguaj, Kolumbi, Guatemala dhe Meksikë.
XS
SM
MD
LG