Ndërlidhjet

HAGË


Në Tribunalin e Hagës u zhvillua sot dita e dytë e gjykimit të ish kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe dy bashkëluftëtarëve të tij Lah Brahimaj dhe Idriz Balaj.
Sot, u paraqit dëshmitarja e parë e prokurorisë. Ata akuzohen për krime të luftës.
XS
SM
MD
LG