Ndërlidhjet

SHKUP


Pasditen e sotme fillon vizitën e tij në Shkup ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Daniel Fried. Fried do takohet me presidentin, kryeministrin dhe drejtuesit e dy partive politike në opozitë.
Shkupi është ndalesa e fundit e diplomatit të lartë amerikan në Ballkan. Më parë ai vizitoi Beogradin dhe Prishtinën ku përsëriti mbështetjen amerikane për planin e të dërguarit të KB-ve. Marti Ahtisari.
XS
SM
MD
LG