Ndërlidhjet

BEOGRAD


Rusia asnjëherë deri tani nuk ka paralajmëruar mundësinë që në Këshillin e Sigurimit të OKB-së të përdor veton për Kosovën, tha ministri i jashtëm serb Vuk Drashkoviq.
"Në këtë moment, pozicionet e Serbisë dhe Rusisë për Kosovën janë në binarë të njëjtë, por mendoj se nuk duhet nxjerr konkuzione se në betejën për ruajtjen e tërësisë territoriale të Serbisë mund të llogaritet vetëm në veton e Rusisë" tha Drashkoviq, për agjencitë serbe të lajmeve.
XS
SM
MD
LG