Ndërlidhjet

SAO PAOLO


Presidenti George Bush ka mbërritur në Brazil, në kuadër të turneut për të promovuar demokracinë dhe miqësinë e Shteteve të Bashkuara dhe Amerikës Latine.
Para mbërritjes në Sao Paolo, policia ka shpërndarë me gaz lotsjellës, demonstruesit që kanë kundërshtuar vizitën.
Përleshja ka ndodhur pas protestave të qeta të rreth 6.000 njerëzve.
Në Brazil, Bush do të takohet presidentin Luiz Inacio Lula da Silva.
XS
SM
MD
LG