Ndërlidhjet

TEHERAN


Iran e vlerësoi "serioze dhe konstruktive" konferencën për sigurinë në Irak, që u mbajt dje në Bagdad. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Iranit Mohammad Ali Hosseini tha se Teherani shpreson që vendet pjesëmarrëse do të ndryshojnë sjelljen ndaj Irakut.
"Mbështesim çfarëdo përpjekjeje që nxjerr Irakun nga problemet dhe çfarëdo plani që do të ndihmojë sigurinë në Irak" tha Hosseini.
Në konferencë morën pjesë përfaqësuesë të pesë vendeve anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dhe të vendeve tjera nga rajoni.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG