Ndërlidhjet

VJENË


Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku i tha gazetës vjeneze Die Presse se nuk pret që Rusia ta përdorë veton ndaj planit të Martti Ahtisaarit në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Zoti Çeku u shpreh se nga ana e institucioneve të Kosovës "nuk do të merren vendime të njëanshme" dhe shtoi se "nuk do të bëjmë asgjë që e vë në rrezik partneritetin tonë me bashkësinë ndërkombëtare".
XS
SM
MD
LG