Ndërlidhjet

ROMË


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin udhëtoi për vizitë në Romë ku takohet me kryetarin Giorgio Napolitano dhe kryeministrin Romano Prodi. Në fokus të takimeve paralajmërohet se do të jetë edhe Kosova. Ndër çështje të tjera veçohen: raportet e Rusisë me Bashkimin Evropian, lidhjet energjetike, tregëtia dhe investimet.
Putin do të qëndrojë edhe në Vatikan, ku do të takohet me Papa Benediktin XVI.
XS
SM
MD
LG