Ndërlidhjet

CHICAGO


Ish-manjati i medias, Conrad Black, sot pritet të dalë para gjykatës, e cila do të përcaktojë nëse ai dhe bashkëpunëtorët e tij kanë vjedhur miliona dollarë, pas shkatërrimit të konglomeratit.
Nëqoftëse shpallet fajtor në bazë të akuzve për mashtrim, reketim dhe pastrim të parave, Black mund të dënohet me 101 vjetë burg dhe gjobë prej 50 milionë dollarësh.
XS
SM
MD
LG