Ndërlidhjet

MOSKË


Në propozimin e kryenegociatorit Marti Ahtisari për statusin e Kosovës flitet për pavarësi të pastër dhe formimin e një shteti me të gjitha atributet shtetërore, deklaroi për Radion "Evropa e Lirë" Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë Vuk Drashkoviq. I pyetur nëse Rusia i ka premtuar Serbisë veto në Këshillin e Sigurimit të KB, Vuk Drashkoviq tha se ky premtim nuk është bërë nga nivelet më të larta të Rusisë, siç do të ishte presidenti ose Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë.
XS
SM
MD
LG