Ndërlidhjet

UASHINGTON


Paneli i Senatit amerikan filloi shqyrtimin e nominimit të Zalmay Khalilzadit për ambasador në Kombet e Bashkuara. "Stabilizimi dhe forcimi i Afganistanit, Irakut dhe Libanit si objektiva të menjëhershme në transformimin e Lindjes së Mesme, do të ishin prioritete" i tha Khalilzad Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të Senatit.
XS
SM
MD
LG