Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit Mohmoud Ahmadinejad tha se Këshilli i Sigurimit i KB nuk ka "asnjë legjitimitet" për të imponuar rezolutat e tij. Në një tubim në Iranin qëndror, ai tha se KB dhe vendet perëndimore nuk do ta ndalin teknologjinë bërthamore të Iranit.
Këto komente Ahmadinejad i bëri pasi diplomatët e gjashtë fuqive të mëdha kanë arritur një marrëveshje në parim rreth sanksioneve të reja ndaj Iranit, për shkak të programeve bërthamore.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG