Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e Shteteve të Bashkuara dhe ato irakiane gjatë bastisjeve të sotme shtëpi për shtëpi në pjesën perëndimore të Bagdadit, kanë arrestuar 31 persona të dyshuar dhe kanë konfiskuar kontejnerë me materiale kimike toksike, përfshirë edhe klor. Gjatë këtij viti, në disa sulme, kryengritësit kanë përdorë klor.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG