Ndërlidhjet

BAGDAD


11 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën pas sulmit vetvrasës me një automjet bombë në një stacion policor në jug të Bagdadit.
Shumica e viktimave ishin civilë sunitë, por kishte mes tyre dhe policë.
Ky sulm vjen pas atij të djeshmit ku u plagos zëvendëskryeministri irakian, edhe ai sunit, e u vranë 6 persona të ekipit të tij.
XS
SM
MD
LG