Ndërlidhjet

ZHIVNI NOVGOROD


Policia ruse arrestoi disa dhjetëra aktivistë, pjesëmarrës në nëj manifestim t ëopozitës në qytetin Zhivni Novgorod.
Organizatorët i thanë radios "Evropa e Lirë" se një numër aktivistësh u arrestuan në rrugë duke ardhur ën protestë. Manifestimi ishte organizuar nga forcat e majta dhe liberale ruse.
XS
SM
MD
LG