Ndërlidhjet

TEHERAN


Mediat iraniane sot raportojnë se Ministria e jashtme e ka ftuar ambasadorin britanik në Teheran, Geoffrey Adams për të protestuar për shkak të, siç thuhet "hyrjes ilegale" të marinarëve britanikë në ujërat e Iranit. Njëherësh, Ministria e jashtme britanike njoftoi se Irani ka refuzuar kërkesën që të lejoj takimin me 15 marinarët britanikë, që para dy ditësh u zunë nga forcat detare të Iranit. Britania dhe Bashkimi Evropian kanë kërkuar nga Irani që menjëherë ti liroj 15 marinarët.
XS
SM
MD
LG