Ndërlidhjet

TOKIO


Nga tërmeti 6.9 shkallësh, që sot goditi ishullin Honshu të Japonisë, është raportuar për vdekjen e një gruaje dhe për plagosjen e më se 160 personave. Ky tërmet kishte shkaktuar edhe alarm të shkurtër për mundësinë e cunamit, por raportohet se bregu ishte goditur nga një valë e vogël uji prej 10 centimetrash.
XS
SM
MD
LG