Ndërlidhjet

BAGDAD


Rreth 100 persona u vranë në sulmet e sotme të kryengritësve në Irak. 48 veta u vranë dhe mbi 100 u plagosën në shpërthimet në dy tregje në Tal Afar. Rreth 20 persona humbën jetën në Bagdad, të paktën 17 në Ramadi ndërsa viktima pati edhe në sulme në pjesë të tjera të Irakut.
XS
SM
MD
LG