Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën katër civilë u vranë dhe 12 të tjerë u plagosën nga shpërthimi në një treg në Kabul. Policia tha se në shënjestër të sulmit ishte një pjesëtar i shërbimit sekret, i cili ndodhet në mesin e të plagosurve. Kryengritësit talebanë morën përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG