Ndërlidhjet

PRISHTINË


Më shumë se një mijë pjesëtarë dhe simpatizantë të lëvizjes Vetëvendosje sot kanë protestuar në qendër të Prishtinës kundër propozimit të Martti Ahtisaarit për statusin e Kosovës, si dhe kanë kërkuar lirimin e liderit të lëvizjes, Albin Kurti.
Protesta ka zgjatur rreth një orë dhe ka përfunduar pa asnjë incident, ndërsa prania e policisë në rrugët e Prishtinës ishte simbolike.
XS
SM
MD
LG