Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryetarja e Dhomës Përfaqësuese Nancy Pelosi i vizitoi vendet e shenjta në Jerusalem, në kuadër të turneut në Lindjen e Mesme. Në delegacion bën pjesë edhe demokrati Keith Ellison, myslimani i parë që është zgjedhur në Kongresin e Shteteve të Bashkuara.
Delegacioni planifikon të takohet me kryeministrin Ehud Olmert dhe presidentin e Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas.
XS
SM
MD
LG