Ndërlidhjet

ZAGREB


Pesë vende të Evropës juglindore kanë rënë dakord t'i fillojnë punimet në ndërtimin e naftësjellësit pan-evropian të gjatë 1.400, që do të kushtojë prej 2 deri 3.5 miliarda dollarë.
Naftësjellësi do të lidhë portin rumun Kostancë në Detin e Zi me Triestën në Itali.
Deklarat u nënshkrua sot në Zagreb nga zyrtarët e Rumanisë, Serbisë, Kroacisë, Sllovenisë dhe Italisë.
XS
SM
MD
LG