Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 15 persona u vranë dhe rreth 30 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë sot në Ramadi. Ky qytet është qendër e krahinës Anbar, që njihet si vatër e kryengritësve synit. Ndërkohë, një ushtar amerikan e ka humbur jetën dhe dy janë plagosur dje në krahinën Diyala, në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG