Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ka pasur shumë pak prova në mbështetje të pretendimit të administratës Bush mbi lidhjet mes rrjetit terrorist të Al Kaidës dhe regjimit të Sadam Huseinit, para ndërhyrjes ushtarake të vitit 2003.
Kjo bëhet e ditur nga një raport i Pentagonit në të cilin citohet Agjencia amerikane e zbulimit, CIA, se "informacionet nuk sjellin prova të bashkëpunimit në operacionet terroriste" mes qeverisë së Sadamit dhe Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG