Ndërlidhjet

MOSKË


Parlamenti i Rusisë dënoi urdhërin e presidentit të Ukrainës Viktor Yushchenko për shpërndarje të parlamentit. Në deklaratën e sotme, Duma vlerësoi se ky vendim është në kundërshtim me kushtetutën dhe dërgon "sinjalet më të rrezikshme".
Kryeministri i Ukrainës Viktor Yanukovych, i cili mbështetet nga Moska, ka thënë se nuk do t'i bindet urdhërit të presidentit.
XS
SM
MD
LG