Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani transmetoi një video të 15 marinarëve britanikë, që javën e kaluar u liruan nga Teherani.
Në videon e transmetuar në televizionin shtetëror Al-Alam, duket ekuipazhi britanik duke luajtur shah dhe ping pong, si dhe duke qeshur.
Videoja u shfaq disa ditë pasi marinarët, pas kthimit në Britani, thanë se u kishin lidhur sytë, i kishin izoluar në qeli dhe u ishin nënshtruar presionit psikologjik gjatë dy javëve sa ndodheshin në Iran.
XS
SM
MD
LG