Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 20 persona u vranë në sulmet e fundit të kryengritësve në Irak. Pesë prej tyre humbën jetën dhe rreth 10 u plagosën në Bagdad nga shpërthimi i një veture në afërsi të universitetit. Në Mukadija u vranë të paktën 14 persona nga shpërthimi vetëvrasës i kryer nga një femër, në afërsi të stacionit policor.
XS
SM
MD
LG