Ndërlidhjet

PEKIN


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon ka diskutuar për Kosovën dhe rajonin e trazuar të Darfurit gjatë një bisede telefonike me ministrin e jashtëm kinez.
Burimet zyrtare kineze, që kanë konfirmuar dhe bisedën nuk kanë dhënë detaje lidhur mediskutimin rreth Kosovës.
Propozimi i presidentit finlandez, Marti Ahtisari është duke u diskutuar në Këshillin e Sigurimit, ku Kina është anëtare e përhershme me të drejtë vetoje.
Përfaqësuesit e vendeve antëre të Këshillit të Sigurimit së shpejti do vizitojnë Kosovën.
XS
SM
MD
LG