Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 35 persona vdiqën nga shpërthimi i tre automjeteve bombë në Irak. Në mesin e viktimave ka gra dhe fëmijë.
"Po hanim mëngjes kur dëgjuam shpërthimin e parë dhe më pas dhe një tjetër. Vrapuam të merrnim të plagosurit dhe të nxirrnim trupat e viktimave", tha një dëshmitar në vendin e ngjarjes.
Njoftohet dhe për dy anëtarë të forcave britanike të vrarë pas përplasjes së dy helikopterëve.
XS
SM
MD
LG