Ndërlidhjet

ANKARA


Gjashtë kryengritës kurdë dhe një ushtar turk u vranë në përleshjet gjatë një operacioni të forcave të sigurisë në krahinën Tunçeli.
Më shumë se 37 mijë persona janë vrarë që nga viti 1984, kur Partia Punëtore e Kurdistanit filloi luftimet për pavarësi në juglindje të Turqisë, ku shumica e popullsisë është kurde.
XS
SM
MD
LG