Ndërlidhjet

KIEV


Gjykata Kushtetuese e Ukrainës filloi sot seancat dëgjimore për vërtetimin e ligjshmërisë rreth vendimit të presidentit Viktor Yushchenko për shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja. Kryeministri Viktor Yanukovych dhe shumica e bllokut të tij në parlament kundërshtojnë vendimin e presidentit.
XS
SM
MD
LG