Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata Human Right Watch u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë që të shtojnë ndihmat për refugjatët irakianë. Në fillim të konferencës për këtë çështje në Gjenevë, kjo organizatë vlerësoi se vendet që udhëhoqën invazionin e vitit 2003 bartin përgjegjësinë më të madhe për të ndihmuar të zhvendosurit e luftës.
Në konferencën dy ditore, po marrin pjesë përfaqësues të qeverive dhe të organizatave humanitare nga 60 vende.
XS
SM
MD
LG