Ndërlidhjet

GJENEVË


Human Right Watch u bëri thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë që t'i shtojnë ndihmat për refugjatët irakianë. Në fillim të konferencës për këtë çështje në Gjenevë, organizata vlerësoi se vendet që udhëhoqën invazionin e vitit 2003 kanë përgjegjësinë më të madhe për të ndihmuar të zhvendosurit e luftës.
Në konferencën dy ditore, marrin pjesë përfaqësues të qeverive dhe të organizatave humanitare nga 60 vende.
XS
SM
MD
LG