Ndërlidhjet

TEHERAN


Anëtarët e parlamentit iranian protestuan kundër shtrirjes së gjerë të arrestimeve të mësimdhënësve dhe studentëve. 16 ligjvënës i bën thirrje policisë dhe forcave të sigurisë që të respektojnë "të drejtat legale dhe profesionale" të tyre.
Dhjetëra aktivistë studentorë dhe mësimdhënës që kërkonin rritje të rrogave janë arrestuar gjatë javëve të fundit në Iran.
XS
SM
MD
LG