Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian do të bëjnë presion mbi Rusinë që të pranojë planin e Kombeve të Bashkuara që i jep pavarësi Kosovës, duke argumentuar se ata e jo Moska do të duhet të merren me çfarëdo lloj dhune që mund të shkaktohet nga shtyrje të tjera, thanë diplomatët dhe zyrtarët në Bruksel. Sipas tyre, ky mesazh do të përcillet gjatë takimeve të Grupit të Kontaktit në Moskë dhe në Berlin.
XS
SM
MD
LG