Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shtetet e Bashkuara shprehën shqetësimin rreth ndikimit politik dhe ushtarak të Iranit në Afganistan. Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje të Azisë Jugore dhe Qëndrore Richard Boucher tha në Bruksel se ka pasur një "varg treguesish" sipas të cilëve Irani po përfshihet në "mënyrë jo të shëndosh" në Afganistan.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG