Ndërlidhjet

OHËR


Krerët e shteteve ballkanike pritet të takohen sot në Ohër të Maqedonisë, ku do diskutojnë problemet që lidhen me energjinë në rajon.
Pritet që pjesëmarrësit të deklarojnë solidaritet politik në rast të një krize energjitike.
Në takim do jenë të pranishëm presidentët e Shqipërisë, Kroacisë, Maqedonisë, Bullgarisë, Bosnjës Malit të Zi dhe Serbisë.
XS
SM
MD
LG