Ndërlidhjet

BAGDAD


Konvoji me djalin e një politikani shiit me ndikim, u sulmua afër Bagdadit dhe gjashtë truprojat e tij u plagosën. Sulmuesi ka shtënë në konvojin e Ammar al Hakim-it që po udhëtonte në Bagdad nga Naxhafi. Babai i tij, Abdul Aziz al Hakim është udhëheqës i partisë më të madhe pjesëmarrëse në qeverinë e Irakut.
XS
SM
MD
LG