Ndërlidhjet

KABUL


Trupat afgane dhe pakistaneze u përleshën në zonën e trazuar kufitare, në kohën kur trupat afgane po hiqnin një pjesë të rrethojës të ngritur atje nga Pakistani. Zyrtarët në Kabul thanë se u kundërpërgjigjën me zjarr pasi ishin qëlluar nga forcat e Pakistanit, por ushtarakët e Pakistanit thanë të kundërtën.
Zyrtarët në Islamabad thanë se po ndërtojnë rrethojën me gjatësi 35 kilometra për të penguar militantët talebanë që të kalojnë kufirin ndërmjet dy vendeve.
XS
SM
MD
LG