Ndërlidhjet

MOSKË


Hetuesit e Shërbimit Federal të Rusisë morën për disa orë në pyetje liderin opozitar Garry Kasparov. Para gati një jave ai u arrestua dhe pastaj u lirua gjatë protestave kundër qeverisë në Moskë. Avokatja e tij Karina Moskalenko tha se ndaj ish kampionit të shahut "deri tani nuk është ngritur ndonjë akuzë".
XS
SM
MD
LG