Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata e Hagës për ish Jugosllavinë shtyu gjykimin e ish gjeneralit kroat Ante Gotovina dhe dy kroatëve të tjerë për shkak të mosmarrëveshjes mes avokatëve mbrojtës.
Gotovina dhe dy gjeneralët e tjerë akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.
XS
SM
MD
LG