Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Treshja ministrore e Bashkimit Evropian pritet të përpiqen sot në Luksemburg që të bindë shefin e diplomacisë së Rusisë Sergei Lavrov, se Moska në Këshillin e Sigurimit duhet ta mbështesë planin e kryenegociatorit Martti Ahtisaari për Kosovën.
Treshja evropiane e përbërë nga shefi i diplomacisë gjermane Frank Walter-Steinmeier, shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Javier Solana dhe Komisionerja për Marrëdhënie me Jashtë, Benita Ferrero Waldner, gjithashtu do t'i diskutojnë edhe çështjen e Iranit dhe protestat e fundit në Moskë.
XS
SM
MD
LG