Ndërlidhjet

SHKUP


Zëvendësndihmësja e Sekretarit amerikan të Shtetit, Rosmary Di Carlo, po qëndron për vizitë në Maqedoni ku me zyrtarët e atjeshëm po diskuton rreth raporteve ndërmjet dy vendeve si dhe për mbëshetjen që Shtetet e Bashkuara i japin procesit të anëtarësimit të Maqedonisë në NATO.
Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme Shpresa Jusufi tha se në agjendën e bisedimeve është edhe çështja e Kosovës, me ç'rast pala maqedonase edhe njëherë do të përsëris mbështetjen e për planin e kryenegociatorit për statusin e Kosovës Martti Ahtisaari.
XS
SM
MD
LG