Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush dhe ai rus Vladimir Putin diskutuan planet amerikane për mbrojtjen raketore në Evropë dhe të ardhmen e Kosovës, bën të ditur Shtëpia e Bardhë.
"Ata diskutuan cështje me interes të përbashkët, përfshirë mbrojtjen raketore dhe Kosovën", tha Gordon Johndroe, zëdhenës për cështjet e sigurisë i presidentit Bush.
XS
SM
MD
LG